DAC-stadionbúcsúztató

Hírek a városból

Véradás, alapkőletétel és tűzijáték a DAC-stadionbúcsúztatón

Április 23-án egymás után zajlottak az események a DAC-stadionban. A "Mi egy vérből valók vagyunk" mottó jegyében a futballklub és a Nemzeti Transzfúziós Szolgálat véradást szervezett, amelynek fővédnöke Horváth Zoltán alpolgármester volt. Négy óra leforgása alatt 45-en összesen 22 liter vért adtak. A szervezők a véradást rendszeresíteni szeretnék, mégpedig minden szezon utolsó hazai mérkőzése előtt.

A véradás után néhány órával már a foci volt a középpontban. Nem mindennapi bajnoki meccset rendeztek a DAC-arénában. A stadion búcsúmérkőzésére került sor, hiszen a találkozó után folytatódik a létesítmény átépítése. A stadionbúcsúztatóra, a Fortuna liga 29. fordulójának DAC-Zólyombrézó mérkőzésére 4200 néző volt kíváncsi. A DAC nem nyújtott sziporkázó teljesítményt, azonban a csapatkapitány, Ljubičić 55. percben szerzett góljával így is 1:0 arányban győzött, szépen búcsúztatva a stadiont.

A 90 perc elteltével a közönség számára még mindig maradt látnivaló. A dunaszerdahelyi városvezetés képviseletében Hájos Zoltán polgármester és A. Szabó László alpolgármester, míg a klub részéről Világi Oszkár többségi tulajdonos, Végh Tibor klubelnök, Jan Van Daele elnökségi tag és Tomislav Marić vezetőedző ünnepélyesen felavatták az új DAC-stadion alapkövét, majd a jelenlévők látványos tűzijátékban gyönyörködhettek.

A tavaly lebontott északi lelátó után most a B, majd a D-lelátó bontása következik. A tervek szerint szeptember elején már újra bajnoki mérkőzést játszhat itt a DAC, hiszen addigra két lelátó is felépül, összesen több mint 6700 férőhellyel. Az új stadion várhatóan 12 millió euróba kerül majd, ebből egyelőre az állam költségvetés által biztosított 2,4 millió euró áll rendelkezésre. Az aréna 2018-ra készülhet el.