Rozlúčka so štadiónom DAC

Mestské správy

Darovanie krvi, položenie základného kameňa a rozlúčka so štadiónom DAC

Na štadióne DAC bolo 23. apríla rušno. Fubalový klub a Národná transfúzna služba organizovali bezplatné darovanie krvi v znamení hesla Všetci sme z jednej krvi, pod záštitou viceprimátora Zoltána Horvátha. V priebehu štyroch hodín 45 ľudí darovalo 22 litrov krvi. Organizátori plánujú založiť tradíciu darovania krvi, vždy pred posledným domácim stretnutím danej sezóny. Niekoľko hodín po darovaní už v centre pozornosti bol futbal. Vo futbalovom stánku DAC sa konal nie každodenný zápas. Konkrétne rozlúčkové stretnutie štadióna, nakoľko po zápase pokračuje prestavba objektu. Rozlúčky so štadiónom sa zúčastnilo 4200 divákov stretnutia 29. kola Fortuna ligy DAC–Podbrezová. DAC nepodal oslňujúci výkon, avšak gólom kapitána Ljubičiča z 55. minúty aj tak vyhral 1:0. Bola to pekná rozlúčka so štadiónom.

Atrakcie pre divákov pokračovali aj po 90 minútach zápasu.V zastúpení vedenia mesta Dunajskej Stredy primátor Zoltán Hájos, viceprimátor László A. Szabó, ďalej v mene klubu väčšinový majiteľ Oszkár Világi, predseda klubu Tibor Végh, člen predstavenstva Jan Van Daele a šéftréner Tomislav Marić slávnostne dekorovali základný kameň nového štadióna DAC. Podujatie ukončili farebným ohňostrojom.

Po vlaňajšom zbúraní severnej tribúny nasleduje búranie tribúny B, následne tribúny D. Podľa plánov na začiatku septembra môže DAC opäť hrať ligu na domácom ihrisku, nakoľko dovtedy vybudujú dve tribúny s vyše 6700 miestami na sedenie. Nový štadión bude stáť cca. 12 miliónov eur, z toho je momentálne k dispozícii 2,4 milióna eur zo štátneho rozpočtu. Aréna DAC by mal byť hotový v roku 2018.