38. Žitnoostrovský jarmok: organizátori veria, že počasie im bude priať

Mestské správy

Ešte tento rok má byť dokončená nová pýcha Dunajskej Stredy, futbalový štadión MOL Aréna. Stavebné práce sú už vo finiši, a preto vedľa staveniska,  v mestskom parku oddychu usporiadajú tento rok tradičný Žitnoostrovský jarmok za trocha macošských podmienok.  Veľkolepá udalosť regiónu sa koná už po tridsiaty ôsmy krát od  20. do 23. septembra, organizátorom je aj teraz Mestská samospráva  Dunajskej Stredy. Ako potvrdil riaditeľ jarmoku a vedúci finančného odboru na radnici  Zoltán Pápay  jeho bezproblémový priebeh sú pripravení zabezpečiť  provizórnym riešením.

Parkovisko pri futbalovom štadióne dokončia až v budúcom roku, ale tento rok  táto plocha bude tiež využívaná na účely jarmoku. Cez leto tu budú skladovať stavebné materiály, ale do začiatku jarmoku sa priestor vyprázdni a budú vykonané aj potrebné terénne úpravy. Vydláždená plocha pri Aréne bude tiež súčasťou jarmoku.

Pestré sprievodné programy a hviezdni hostia

Ani tento rok nechýbajú obľúbené večerné megakoncerty, ktoré sú naďalej bezplatné. Zárukou budú hviezdy kultúrneho neba, medzi nimi vo štvrtok kapela Hooligans a spevák Charlie, v piatok formácia Wellhello, v sobotu Veronika Strapková a Magna Cum Laude. Okrem nich sa predstavia obecenstvu aj zvučné mená regiónu, sólisti a folklórne skupiny, ale aj amatérske formácie rockovej a populárnej hudby, takisto žiaci mestských základných škôl. Z družobných miest Dunajskej Stredy očakávajú aj príchod delegácií. Po úspešnej premiére sa tento rok opäť predstaví na jarmoku Priemyselná komora z Peštianskej župy. Hostia a malovýrobcovia z Peštianskej župy predstavia svoje   produkty návštevníkom jarmoku vo svojich stanoch, ktoré boli aj v minulom roku veľmi vyhľadávané a populárne. Detí zrejme potešia domáce zvieratá, ktoré môžu aj pohľadkať.

O sprievodných programoch budeme priebežne informovať na webovej stránke mesta www.dunstreda.sk.

 

Ulička kvalitných vín a stánky pre labužníkov

 

V blízkosti javiska budú umiestnené stánky predajcov jedál, zabíjačkových a rybacích špecialít, hlavne halászlé, ale nebude chýbať ani jelení perkelt. Ulička kvalitných vín bude umiestnená vedľa týchto stanov. Návštevníci si môžu ochutnať nielen najlepšie vína z vinárstiev regiónu, ale aj zo známych maďarských pivníc.

O derby DAC – Trnava ešte nepadlo rozhodnutie

  Podľa športového kalendára  práve počas jarmoku, v sobotu by mali odohrať v Dunajskej Strede ligové stretnutie DAC – Trnava, ktoré je považované za rizikové. V súčasnosti ešte nepadlo rozhodnutie o tom, či zápas bude presunutý na nedeľu, alebo ho odohrajú na trnavskom štadióne.  (pve)