Ako sa vyhnúť nasadeniu technického prostriedku na zabránenie odjazdu motorového vozidla a ako pohodlne zaplatiť parkovné?

Mestské správy

Nelegálne parkujúcich áut je v poslednom čase veľa, a kvôli tomu Mestská polícia bohužiaľ čoraz častejšie používa technické prostriedky na zabránenie odjazdu motorového vozidla, tzv. papuče. Existuje však jednoduchý spôsob, ako sa vyhnúť nepríjemným prekvapeniam a pohodlne zaplatiť parkovné.

  1. Zoznámte sa s parkovacím systémom

Najprv je dôležité mať prehľad o parkovacom systéme. Mestské parkovanie sa platí na hodinovej báze, ktoré možno uhradiť na automate, SMS správou alebo pomocou aplikácie DS App.

  1. Použite SMS alebo aplikáciu

Možno jedným z najpohodlnejších spôsobov platby parkovacieho poplatku je použitie SMS správy. Stačí len poslať správu v správnom formáte na uvedené číslo a parkovací poplatok je uhradený. Napríklad DS (medzera) poznávací znak (medzera), týmto spôsobom zaplatíte poplatok za jednu hodinu parkovania. Ak však pošlete SMS v nasledujúcom formáte: DS (medzera) poznávací znak (medzera) 2-9, potom platíte poplatok za parkovanie v čase 2-9 hodín dopredu.

  1. Sledujte potvrdenie

Je dôležité, aby ste si pred odchodom z vášho vozidla overili, či ste dostali potvrdenie. Ak nedostanete potvrdzujúcu správu, tak parkovací lístok nebol uhradený, čo predstavuje riziko pokuty.

  1. Neignorujte upozornenia

Systém 10 minút pred uplynutím parkovacieho času ponúka možnosť predĺženia parkovacieho poplatku o ďalšiu hodinu. Prosím, neignorujte túto správu, pretože prekročenie parkovacieho času tiež nesie riziko pokuty a nasadenie papuče.

  1. Počítajte s dodatočnými nákladmi

Informujeme Vás, že cena parkovného zahŕňa cenu odchádzajúcich a prichádzajúcich SMS správ, takže celková cena je 1,20 eur/hod. Služba je prístupná užívateľom služieb všetkých mob. oper. na území SR.