Beh pre Zsolta

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
8. októbra sa bude konať MAX RUN, charitatívny beh v prospech 16 ročného Zsolta Vargu z Baky.

„Chlapec je pre chorobu už siedmy rok pripútaný k invalidnému vozíku, trpí  svalovou dystrofiou, táto zákerná choroba ho napadla  bez akýchkoľvek predchádzajúcich upozornení vo veku 8 - 10 rokov veku. Žiaľ, v pohybe mu my nemôžeme pomôcť, ale pomôcť v jeho všedných dňoch mu môžeme príspevkom z druhého ročníka MAX RUN” – uviedla Ferenci Ildikó, marketingovou manažérkou OC MAX v Dunajskej Strede. Povzbudení úspechom minulého ročníka sa aj tentokrát snažíme touto iniciatívou pomôcť jednému chorému dieťaťu, peňažný príjem poskytneme na kúpu špeciálnej postele, aby dni trávené v posteli boli pre neho o niečo znesiteľnejšie a príjemnejšie.  Okrem toho by sme chceli prispieť aj na nákup špeciálneho auta, aby so Zsoltim mohla jeho mama vyjsť aj do prírody.

Najkratšia bežecká trať má 250 metrov, ďalšie možnosti sú 2,5, 5 a 10 km. Registrácia sa začína o 9. hodine, deti pobežia od 9.30 na najkratšej trati, dospelí o 10. h. Účastnícky poplatok je 5 eur, celý príjem putuje na liečenie Zsolta, finančne podporiť ho však môžu aj tí, ktorí sa behu aktívne nezúčastnia.

Detským účastníkom pripravili organizátori pestrý program a všetkých, ktorí dobehnú do cieľa, čaká občerstvenie a zvýhodnené nákupné poukážky od partnerov MAX RUN. Po súťaži sa celý finančný príjem odovzdá Zsoltimu a jeho rodine a bude sa losovať tombola.

dunajskostredsky.sk