Cintoríny v čase sviatkov

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Cintoríny v čase sviatkov

Blíži sa sviatok Všetkých svätých a Pamiatka zosnulých. V tomto čase mnoho ľudí vyhľadá miesto posledného odpočinku svojich zosnulých.Okolie cintorínov pravdepodobne bude plné automobilov a chodcov. Cez sviatky policajti zabezpečujú zvýšený dohľad na parkoviskách, aj na cintoríne.

 

Pri dvoch cintorínoch bude jedna hliadka celý deň. Slúžiť bude 31. októbra od popoludnia do záverečnej, 1. novembra celý deň. Ich úlohou bude dohliadať na parkoviská a areál cintorínov. Zvýšenú pozornosť budú venovať vykrádačom áut a zlodejom, aby nekradli tašky návštevníkom na cintoríne. Žiadajú však obyvateľov, aby lepšie chránili svoje veci, aby vo vozidle na viditeľnom mieste nič nenechávali.

 

Verejné cintoríny v Dunajskej Strede spravuje mestská spoločnosť Municipal Real Estate DS. V cintorínoch vysadili kvety, okrem toho v cintoríne na Malodvorníckej ceste vybudovali nové chodníky v starej časti cintorína, taktiež aj v novej časti. Viac veľkokapacitných kontajnerov nebude cez sviatky na cintorínoch, ale odpad budú odvážať častejšie.

Počas sviatkov sa predĺžia otváracie hodiny cintorínov. Teraz v týždni cintoríny sú otvorené od 7.00 do 19.00 a cez sviatky, vrátane víkendov od 7.00 do 21.00.