Cyklobus po novej trase do Čuňova a bezplatne

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Cyklobus po novej trase do Čuňova a bezplatne

Tohoročná sezóna cyklobusu bola odštartovaná z Dunajskej Stredy posledný aprílový víkend 28. apríla. Bude premávať cez víkendy a štátne sviatky až do 14. októbra.

Tento víkendový spoj už ôsmu sezónu bude prevážať predovšetkým cyklistov aj s bicyklami a nadšencov kolieskových korčúľ. Od novej sezóny ponúkne turistom regiónu dokonca až dve novinky: novú trasu a bezplatnosť. Trasa cyklobusu už nesmeruje k prístavisku kompy v Kyseliciach, ako minulú sezónu, ale cez Gabčíkovo a Vojku nad/Dunajom až do Čuňova. Autobus naďalej odchádza zo zastávky na Hlavnej ulici oproti dunajskostredskej radnice a cesta do Čuňova cez Gabčíkovo trvá 65 minút.

Preprava odteraz je úplne bezplatná, čo zrejme ocenia milovníci cyklistiky. V špeciálne upravenom priestore autobusu sa dá umiestniť 20 bicyklov, počet cestujúcich je takisto 20, ďalej sú aj miesta na státie.

Dunajskostredčania aj turisti si v uplynulých siedmych sezónach obľúbili služby cyklobusu, ich počet sa každoročne zvyšoval. Linku prevádzkuje SAD Dunajská Streda Prevádzkovateľ od novej, atraktívnejšej trasy sľubuje aj zvýšenie počtu záujemcov, veď hrádza na oboch brehoch prívodného kanála Gabčíkovo je príťažlivá nielen pre cyklistov, ale aj pre milovníkov kolieskových korčúľ.

Odchody z Dunajskej Stredy zo zastávky oproti radnice: 10.30, 13.30

Odchody z Čuňova od priehrady: 12.00, 18.00.

Podrobnejšie informácie: 0910 49 49 49.

Podrobný cestovný poriadok: http://www.sadds.sk/hu/cyklobus  /pve/

 

Odchody od dunajskostredskej radnice: 9.20, 11.50, 14.20, 17.20.

Odchody od prístavu kompy v Gabčíkove: 10.00, 12.30, 15.00, 18.00. O odchodoch a trase cyklobusu  viac na webstránke www.sadds.sk.