Cyklobus zaháji novú sezónu 6. júna

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Cyklobus zaháji novú sezónu 6. júna

Tohtoročná sezóna cyklobusu odštartuje z Dunajskej Stredy prvý júnový víkend 6. júna. Cyklobus bude premávať v zmysle minuloročného cestovného poriadku v sobotu, nedeľu a vo sviatok, medzi Dunajskou Stredou a Čunovom s medzizastávkami na gabčíkovskej priehrade a vo Vojke nad Dunajom pri Csente Čárda. Naďalej platí nariadenie, podľa ktorého cestujúci môžu nastúpiť iba s rúškom alebo s inou vhodnou alternatívou prekrývajúcou ústa a nos.

Tento víkendový spoj bude premávať už desiatu sezónu a okrem cyklistov s bicyklami bude prevážať aj nadšencov kolieskových korčúľ. Preprava bicyklov a osôb je naďalej bezplatná. V špeciálne upravenom priestore autobusu je možné prepravovať 20 bicyklov a 20 osôb. Pokiaľ to kapacita autobusu umožní, okrem cyklistov a milovníkov kolieskových korčúľ môžu prepravu využiť aj peší turisti. Okrem športového vybavenia môžu mať cestujúci pri sebe len jednu príručnú batožinu s rozmermi maximálne 50x30x20 cm. Väčšia batožina nie je povolená.

Autobus odchádza zo zastávky na Hlavnej ulici oproti dunajskostredskej radnici.  Cesta do Čuňova cez Gabčíkovo trvá 65 minút.

Odchody z Dunajskej Stredy zo zastávky oproti radnici: 9.30, 13.30

Odchody z Čuňova od priehrady: 12.00, 18.00.

Dunajskostredčania aj turisti si v uplynulých sezónach obľúbili prepravu cyklobusom. Dúfajme, že sa viac osôb rozhodne pre aktívne trávenie víkendu v podobe bicyklovania a korčuľovania, keďže oba brehy gabčíkovského prívodného kanála na to ponúkajú vynikajúcu príležitosť. 

Podľa plánu by mal autobus premávať do októbra, to sa však môže zmeniť v závislosti od počasia.

Viac aktuálnych informácií: 0910 49 49 49.

Ďalšie informácie nájdete na https://www.sadds.sk/sk/cyklobus /pve/