Darmi zo zbierky pomáhali odkázaným rodinám pred Vianocami

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Katolícka farská charita v Dunajskej Strede už roky podporuje sociálne odkázané rodiny v meste a jeho okolí darmi zo zbierky. Aj tento rok si pripravili balíčky najmä z trvanlivých potravín, aby týmto spôsobom skrášlili vianočné sviatky rodín v núdzi. Pred sviatkami balíčky rozdali 200 rodinám z evidencie katolíckej charity.

Obsah darčekových balíčkov pochádza z niekoľkých dobročinných zbierok. Katolícka farská charita organizovala na začiatku septembra veľkú mestskú zbierku, ďalej každú sobotu prijímali donáciu od rodín. Koncom novembra dobrovoľníci vykonávali zbierku trvanlivých potravín v aule OC Tesco. Vedúci katolíckej charity György Bugár a viceprimátor Attila Karaffa navštívili viac rodín a doma im odovzdali darčekový balík.

Katolícka farská charita, vedenie Mesta Dunajská Streda a odbor sociálnych vecí MsÚ usporiadali adventné čajové popoludnie hlavne pre odkázané rodiny s malými deťmi. Na stretnutí odovzdali 20 rodinám balíčky s trvanlivými potravinami, hračkami, knihami a iné menšie darčeky. Rodiny majú možnosť navštíviť aj charitné centrum na Bacsákovej ulici pre ďalšie dary, aby na Vianoce aj oni mali dostatok všetkého.

Charitatívneho stretnutia sa zúčastnili viceprimátori Dunajskej Stredy László A. Szabó a Attila Karaffa, poslanec MsZ a predseda komisie pre sociálne veci a zdravotníctvo Juraj Puha, dekan Ladislav Szakál, vedúci farskej charity György Bugár, pracovníci odboru sociálnych vecí MsÚ a dobrovoľníci katolíckej charity. Všetci vyjadrili radosť z výsledku súdržnosti a nápomocnosti ľudí dôbrej vôle. Vďaka charitatívnej činnosti sa z krajších a hojnejších Vianoc môžu tešiť aj rodiny, ktorým finančné podmienky dovoľujú iba skromnejšie sviatky.