Dlžníci môžu nedoplatky vyrovnať do konca novembra

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Dlžníci môžu nedoplatky vyrovnať do konca novembra

Mestský úrad v Dunajskej Strede v súčasnosti eviduje niekoľko prípadov daňovníkov - občanov a firiem so sídlom v našom meste, ktorí ešte nezaplatili miestne dane a poplatky na rok 2021. Nezaplatením uvedených poplatkov riskujú, že ich Vernostná karta, poskytujúca viacero zliav, nebude platná na rok 2022.

Podľa evidencie Referátu daní a poplatkov na Mestskom úrade v Dunajskej Strede do konca októbra daň z nehnuteľností nezaplatilo ešte 6 % daňovníkov, v prípade poplatku za odpad je to 7%. Preto žiadajú občanov a právnické osoby, aby  vo vlastnom záujme vyrovnali všetky svoje nedoplatky voči mestu, a to najneskôr  do 30. novembra 2021. V opačnom prípade ich Vernostná karta na rok 2022 stráca platnosť.

         Daňovníkom, ktorí nedoplatky neuhradia do konca novembra, zaniknú nasledujúce výhody, vyplývajúce z Vernostnej karty: zľavnený vstup na termálne kúpalisko a na umelú ľadovú plochu, zľavnené cestovanie autobusom, zľavnená parkovacia karta, zľavy pre deti majiteľov Vernostnej karty v školskej družine a v materských školách. Okrem toho nebudú môcť v roku 2022 výhodne nakupovať v malých obchodoch, ktorých majitelia sa pripojili k projektu poskytovania zliav Dunajskostredčanom. Ide o významné zľavy, preto sa oplatí vyrovnať nedoplatky. Konečným termínom je 30. november 2021.