Do práce na bicykli

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Do práce na bicykli – do súťaže sa prihlásila aj samospráva Mesta Dunajskej Stredy

Vyhlasovateľom 4. ročníka celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli je Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Samospráva Dunajskej Stredy sa do kampane už prihlásila, družstvá z Dunajskej Stredy sa môžu zaregistrovať až do 5. mája 2017 na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu, kde sú uverejnené aj podrobné informácie o súťaži. Miestne inštitúce, organizácie, školy a firmy môžu vytvoriť 2 až 4-členné tímy s cieľom do konca mája dochádzať do práce na bicykli.

 

Do súťaže sa započítajú iba kilometre absolvované medzi pracoviskom a bydliskom. Najlepšie tímy získajú hodnotné ceny. Samospráva Dunajskej Stredy najaktívnejší miestny tím odmení zvláštnou cenou.

 

Vlani sa do národnej kampane zapojilo 60 obecných a mestských samospráv, 1700 tímov a 5637 jednotlivcov. Tímy spolu absolvovali 780 tisíc kilometrov. Výskumy dokazujú, že ľudia, ktorí namiesto auta dochádzajú na pracovisko bicyklom, sú energickejší, čerstvejší a lepšie zvládajú stresové situácie. Cieľom súťaže okrem podpory zdravia je dosiahnuť zníženie hustoty mestskej premávky a tým obce a mestá budú priateľskejšie k prírode. Organizátori vyzývajú samosprávy aj na postupné vybudovanie cyklistickej infraštruktúry.