Do práce na bicykli: Dunajská Streda sa zapojí aj tento rok

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Do práce na bicykli: Dunajská Streda sa zapojí aj tento rok

Dunajská Streda sa po tretíkrát prihlási do celoštátnej súťaže Do práce na bicykli. Samospráva očakáva prihlášky tímov, registácia je možná na stránke www.dopracenabicykli.eu do 5. mája. Hodnotiť budú aj tento rok najaktívnejšie družstvo, jednotlivcov a družstvá podľa celkového počtu odjazdených kilometrov. Súťažiaci tento rok ako novinku dostanú zoznam servisov bicyklov, kaviarní, rýchlych občerstvení, kde im poskytnú zľavnené služby.   

 

Súťaž Do práce na bicykli sa uskutoční v dňoch od 1. mája do 31. mája. V našom meste môžu nominovať 2–4-členné tímy inštitúcie a firmy so sídlom v Dunajskej Strede. Spodná veková hranica je 15 rokov, teda je možnosť založenia aj stredoškolských družstiev. Počítajú sa iba kilometre jazdy na pracovisko, ktoré treba uviesť aj na internetovej stránke.  Vlani sa do súťaže prihlásilo 23 tímov s počtom 76 členov, ktorí odjazdili celkovo vyše 8434 km. Dunajská Streda v roku 2018 skončila na 29. mieste spomedzi 82 samospráv.     

 

Cieľom kampane je propagovanie cyklistickej dopravy. Na celoštátnej úrovni je bicyklovanie čoraz populárnejšie ako rýchly dopravný spôsob. Na bicykli sa dajú obísť ranné a popoludňajšie dopravné zápchy.      

Organizátori okrem upevnenia zdravia chcú dosiahnuť aj zníženie premávky miest a aby sa z nich stali mestá priateľské k životnému prostrediu. Upriamujú pozornosť samospráv na potrebu rozvoja bezpečnej cyklistickej infraštruktúry. Pozitívom je, že vďaka kampane si aj firmy začínajú viac vážiť zamestnancov, ktorí do práce jazdia na bicykli.