Dobré hospodárske výsledky termálneho kúpaliska v Dunajskej Strede

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Dobré hospodárske výsledky termálneho kúpaliska v Dunajskej Strede

Termálne kúpalisko v Dunajskej Strede dosiahol vlani obrat 3,5 milóna eur. Počet návštevníkov prevýšil 400 tisíc. O hospodárskych výsledkoch informovali primátor Zoltán Hájos a riaditeľ kúpaliska Gábor Somogyi po valnom zhromaždení Thermalpark, a. s.

"V posledných 7 rokoch sa nám podarilo zvýšiť príjmy. Z 10 najväčších termálnych kúpalísk Slovenska žiadne nerástlo v takej miere" - povedal riaditeľ kúpaliska. Primátor pridal, že zisk kúpaliska dosiahol 245 tisíc eur, z toho 24 tisíc eur ide do rezervného fondu. Stratu 1,5 milióna eur z minulých rokov sa podarilo na tento rok už vyrovnať. Zo zisku budúceho roka už samospráva dostane svoj podiel, ktorý použije na rozvoj mesta. Termálne kúpalisko sme úspešne stabilizovali" - informoval Zoltán Hájos.

 

Rozvojové investície v roku 2017

Rok 2017 priniesol aj niekoľko rozvojových investícií. Dokončili obnovený hotel, kde sa ubytujú aj hostia, ktorí nie sú návštevníkmi kúpaliska. V minulom roku sa uskutočnili aj investície, ktoré nie sú na pohľad atraktívne, no sú o to užitočnejšie.  Riaditeľ zariadenia povedal, že vytvorili systém internetovej rezervácie, zjednotili platbu pri pokladni a zaviedli bezhotovostné platenie. Termálne kúpalisko v Dunajskej Strede a okolité kúpaliská pracujú na tom, aby v našom regióne prenocovalo čo najviac hostí. Turistov lákajú aj programami. Vlani dali vytlačiť mapu regionálnych turistických hodnôt, ktorá ponúka aj prezentačné programy o Žitnom ostrove. Mapu rozoslali všetkým ubytovateľom.                          

 

Zvyšovanie pohodlia hostí

Vedenie kúpaliska prijalo už pre toto leto opatrenia na skvalitnenie pohodlia hostí. Zvýšili počet lehátok a slnečníkov, ďalej počet vonkajších skriniek. V budúcnosti na kúpalisku organizujú gastrovíkendy s ponukou kulinárnych zážitkov pre hostí. Zvelaďovanie termálneho kúpaliska pokračuje aj po letnej sezóne. Modernizujú posledný vonkajší bazén, ďalej vybudujú nové parkovacie miesta pre návštevníkov. Na jeseň pomocou úspešného európskeho projektu vybudujú prírodné javisko na jazere, kde v budúcnosti usporiadajú rôzne programy.