Dobrovoľníci sa nech prihlásia na Mestskom úrade

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Dobrovoľníci sa nech prihlásia na Mestskom úrade

Mestský úrad v Dunajskej Strede naďalej pomáha utečencom z Ukrajiny. V budove Základnej školy Zoltána Kodálya s vyučovacím jazykom maďarským v priestoroch niekdajšej ordinácie zubného lekára je zriadené centrum, kde prijímajú materiálnu pomoc (najmä trvanlivé potraviny, šatstvo, čistiace potreby, plienky a hračky) pre Ukrajincov. Centrum je otvorené každý utorok a štvrtok od 16-tej do 18-tej hodiny

Službu v centre zabezpečujú pracovníci mestského úradu. Veľmi vítaná je však aj pomoc dobrovoľníkov, ktorí by pomáhali pri prijímaní darov, aj pri ich rozdávaní. Ochotu pomáhať môžete avizovať na mailovú adresu timea [dot] molnar [at] dunstreda [dot] eu .

Štátny príspevok prostredníctvom samosprávy

Štát poskytne prostredníctvom mestskej samosprávy finančnú dotáciu tým občanom, ktorí poskytnú ubytovanie pre utečencov. Mestský úrad žiada poskytovateľov ubytovania, aby sa ohlásili na radnici.

Zmena dočasného ubytovania sa zaregistruje aj v databáze oddelenia evidencie obyvateľstva na Mestskom úrade

Informačný systém evidencie obyvateľstva na Mestskom úrade je už prepojený s evidenciou, ktorá je vedená na cudzineckej polícii v Dunajskej Strede.

Výhodou je zjednodušenie a zrýchlenie administratívy v prípade prihlásenia sa cudzinca na prechodné bydlisko s vyznačením adresy do nášho mesta, resp. v prípade zmeny adresy ich prechodného bydliska v rámci mesta.

Prihlásenie sa na konkrétnu adresu v meste je jednou z podmienok poskytnutia jednorázovej finančnej podpory. (pve)

 

Cookies