Dunajská Streda sa aj tento rok prihlásila do súťaže Do práce na bicykli

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Dunajská Streda sa aj tento rok prihlásila do súťaže Do práce na bicykli

Samospráva Mesta Dunajská Streda po vlaňajšom pozitívnom ohlase a úspešnom účinkovaní sa aj v roku 2018 prihlásila do národnej kampane Do práce na bicykli, ktorej cieľom je, aby čím viac ľudí chodilo do práce na bicykli. Cieľom kampane je aj upriamiť pozornosť samospráv na potrebu rozvoja dopravnej cyklistickej infraštruktúry, ďalej motivovať zamestnávateľov, aby pre zamestnancov, ktorí chodia do práce na bicykli, vytvárali zodpovedajúce podmienky a priestory na uskladnenie bicyklov. Organizátori zároveň zvýrazňujú aj výhody cyklistickej dopravy, ako blahodarný vplyv na zdravie, ďalej lacný a rýchly spôsob dopravy.   

Kampaň Do práce na bicykli prebieha od 1. mája do 31. mája 2018. Registrácia samospráv sa začala 1. marca a skončí 18. apríla. Do súťaže môžu prihlásiť inštitúcie a firmy so sídlom v Dunajskej Strede tímy s 2–4 členmi. Spodná veková hranica je 15 rokov, svoje tímy môžu teda postaviť aj stredné školy. Počítajú sa iba kilometre do zamestnania, ktoré je potrebné pridať aj na webovú stránku. Spätne sa kilometre môžu zaznačiť zo štyroch dní. Počíta sa aj bicyklovanie cez víkendy, preto tí, ktorí pracujú aj cez víkendy, majú lepšie šance uspieť v súťaži. Dochádzajúci z väčších vzdialeností majú takisto výhodu, lebo absolvujú viac kilometrov. Pri hodnotení sa ráta počet kilometrov a frekvencia dopravy na bicykli.      

 

Dunajskostredskí organizátori očakávajú veľký záujem aj tento rok. Vlani sa do súťaže zapojilo 24 tímov so 76 účastníkmi. Spolu absolvovali na dvoch kolesách vyše 9000 km. Termín podania prihlášok je 5. máj na stránke www.dopracenabicykli.eu. Tímy, ktorí absolvujú najviac kilometrov, získajú hodnotné ceny od samospráv. Vyhlasovateľ Ministerstvo dopravy osobitne vyhodnotí najaktívnejšie samosprávy, ďalej zamestnávateľov pri vytváraní zodpovedajúcich podmienok a priestorov na ukladanie bicyklov pre zamestnancov chodiacich do práce na bicykli, ako aj pri vytváraní sprchárni pre podporu dopravy priateľskej k životnému prostrediu.