Dunajskú Stredu a Győr spojí cyklotúra

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Dunajskú Stredu a Győr spojí cyklotúra

Rotary Club v Dunajskej Strede a Győri spoločne organizujú 28. apríla, v sobotu cyklotúru Priateľstvo bez hraníc, so zámerom ďalej prehĺbiť partnerstvo dvoch miest. Podujatie okrem posilnenia partnerských vzťahov má aj verejnoprospešný rozmer. Z výťažku z registračného poplatku v Dunajskej Strede vybudujú stojan na bicykle.              

 

Rotary Cluby v Dunajskej Strede a Győri dlhé roky udržiavajú dobré vzťahy a úzko spolupracujú. Organizovaním podujatia si dali za cieľ pripraviť pohodové rodinné stretnutie. Počítajú s účasťou 150-200 bicyklistov. "Tento rok si cyklisti z Dunajskej Stredy zabicyklujú do centra Győru, v budúcom roku to bude opačne. Štartuje sa o 10.00 z parkoviska termálneho kúpaliska, trať pokračuje cez Kúpeľnú ulicu na Kračiansku cestu. Prechod bicyklistov na križovatke cesty č. 63 bude zabezpečovať polícia. Cyklotúra ďalej povedie cez obce Kostolné Kračany, Jurová a Trstená na Ostrove a pokračuje na bývalý hraničný prechod v Medveďove, kde sa o bezpečnú jazdu postará opäť polícia" - informoval Ladislav Nagy, člen Rotary Clubu v Dunajskej Strede. 

 

Na maďarskej strane účastníci budú bicykľovať na hrádzi Dunaja. Približne 50 km dlhá cyklotúra vedie vo väčšej časti na stavidlách, úsekoch s vylúčením dopravy, pod dohľadom polície. Bicyklisti to z Nagybajcsu nasmerujú na Kisbajcs a po hrádzi Mošonského Dunaja dorazia do Győru na Námestie Dunakapu. Tam prevezmú pamätnú plaketu a čaká ich niekoľko cyklistických programov. Zároveň si môžu doplniť energiu. Rotary Club v Győri poskytne účastníkom teplé jedlo a občerstvenie" - povedal Tamás Bella, člen Rotary Clubu v Győri.

 

Na cyklistickú túru sa môžete prihlásiť na stránke www.baratsaghatartalanul.hu. Online registrácia stojí pre dospelých 8 eur, deťom 4 eurá. Podľa želania na konci cyklotúry bude zabezpečený odvoz osôb a bicyklov späť do Dunajskej Stredy, čo je potrebné avizovať pri registrácii. Odvoz bicyklov je za poplatok 3 eurá. Podujatie podporí aj Mesto Dunajská Streda a Mesto Győr. Primátor Zoltán Hájos vyzdvihol, že naše mestá v súčasnosti úzko spolupracujú na viacerých úsekoch. Vyjadril radosť, že táto spolupráca sa teraz obohatí spoločným podujatím.