Hlasujte do 28. februára, aby v roku 2018 Dunajská Streda vyhrala ihrisko!

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Obchodný reťazec Lidl aj v roku 2017 vyhlásil internetovú súťaž Žihadielko. V piatich kategóriach prvé dve mestá, alebo obce s najvyšším počtom hlasov môžu byť bohatšie o nové destské ihrisko. Moderné ihrisko bude vybavené hojdačkami, hracím domčekom, pieskoviskom a hradom so štyrmi vežami. Obchodný reťazec týmto projektom sleduje cieľ, aby deti odmalička trávili voľný čas aktívne a pohybom zábavnou formou.

 

Do súťaže sa môžu prihlásiť obce a mestá, kde reťazec má aspoň jeden obchodný dom. Dunajská Streda, podobne ako v minulých rokoch, sa zapojila aj tento rok. Samospráva mesta by chcela vybudovať nové ihrisko na mieste starého ihriska na sídlisku Boriny. Staré železné konštrukcie by odstránili a nahradili moderným detským ihriskom, podľa noriem EÚ.        

 

O víťazoch súťaže, kde sa ihriská budú realizovať, rozhodne verejnosť. V tejto záležitosti sa teda vyžaduje spolupráca samosprávy a obyvateľov mesta. Zapojiť sa do hlasovania o ihrisko Žihadielko je možné od 15. januára do 28. februára 2018 na stránke www.zihadielko.sk. Na hlasovanie je potrebná registrácia, každý registrovaný hlasujúci môže poslať denne jeden hlas.

         

Lidl plánuje vybudovať spolu 10 ihrísk aj v roku 2108. Obchodný reťazec realizoval v rokoch 2016 a 2017 na Slovensku spolu 20 detských ihrísk v celkovej hodnote 1 174 000 eur. Vďaka Lidl sa detské ihrisko vybudovalo okrem iných v mestách Trnava, Levice, Galanta, Skalica, Banská Bystrica, Šahy. Samospráva Dunajskej Stredy sa do súťaže prihlásila aj v roku 2017, kedy obyvatelia mesta odovzdali 6023 hlasov, čo však na víťazstvo nestačilo. Tento rok sa do súťaže môžu zapojiť aj mestá a obce, ktoré v minulých rokoch už vyhrali, tentoraz budú zaradené do osobitnej kategórie.