Hudba na nádvorí: koncerty už pred kultúrnym domom

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Hudba na nádvorí: koncerty už pred kultúrnym domom

Po desiatich úspešných ročníkoch tohoročné hudobné podujatia XI. Hudby na nádvorí usporiadajú namiesto nádvoria radnice pred Mestských kultúrnym strediskom Benedeka Csaplára.

Séria koncertov sa koná v znamení 150. výročia narodenia Ferenca Lehára, slávneho majstra klasickej operety. V mesiaci júl hudobné programy sa začínajú každý štvrtok o 20.00 hodine. Vstup je na všetky štyri koncerty bezplatný. V prípade nepriaznivého počasia sa koncerty konajú vo vestibule MsKS.

Sériu hudbných večerov odštartuje 9. júla vystúpenie Opera tria a salónový orchester Symfonického orchestra z družobného mesta Gödöllő. O týždeň neskôr 16. júla  sa predstaví Judit Kosáry a Péter  Wurczer Péter. 23. júla na pódiu privítame Szabolcsa Kosára a Janku Kosár-Józsa. Záverečný koncert bude 30 júla, obecenstvu sa predstaví Simona Ambrus Lelkes.

Aj na piatky sú pripravené zaujímavé večerné hudobné programy s kapelami z okolia. Táto séria programov bude odštartovaná 17. júla až do konca augusta. Každý piatok pozývajú záujemcov na priestranstvo pred fontánou pri MsKS. O podrobnom programe budeme informovať.

Séria letných hudobných programov sa realizuje vďaka dotácie mestskej samosprávy. /pve/