Hudobné dni

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Hudobné dni

Hudobné dni po dvasiatyštvrtý krát

 

Občianske zrduženie Talentum, ktoré založili pedagógovia Základnej umeleckej školy v Dunajskej Strede, aj tento rok usporiada takmer už tradičný hudobný festival.  Dunajskostredské hudobné dni  sa konajú  od 11.  do 23. aprila. 

Podujatia a koncerty budú predovšetkým v koncertnej sále ZUŠ, ďalej v Mestskom kultúrnom stredisku a vo Vermesovej vile . V rámci hudobných dní sa konajú aj oslavy 55. výročia založenia ZUŠ. Pri tejto príležitosti sa  15. apríla o 18:00 hodine v koncertnej sále ZUŠ uskutoční slávnostný koncert učiteľov a pedagógov školy. Návštevníci si môžu pozrieť aj výstavu, ktorá zachytáva viac ako polstoročnú históriu školy. Novinkou hudobného festivalu je tanec: tanečný odbor ZUŠ pod vedením pedagógov Melindy Volner Nagy a Ivána Nagya sa predstaví s programom Ženské osudy, mužské zábavy – Spomienka na veľkú vojnu. 

Hviezdnym hosťom hudobných dní bude budapeštianska formácia, laureát Ceny Kossutha Hot Jazz Band, ktorá v tomto roku oslavuje 30. výročie svojho založenia. Hot Jazz  Band vystúpi 16. apríla o 18. hod.  v kinosále MsKS. Vo Vermesovej vile bude iba jeden koncert: 21. apríla  o 18.00  sa predstaví dvojica Zuzana Grejtáková /hoboj/ - Michal Matejčík /harfa/. 

 Zaujímavý bude aj záverečný koncert, na ktorom 23. apríla o 19. 00 odznejú populárne Brahmsove Uhorské tance pre spevácky zbor a orchester, v podaní miešaného speváckeho zboru Concordia (Komárno) a Speváckeho zboru Svätého Juraja (Dunajská Streda).