Investície prebiehajú aj počas epidémie

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Investície prebiehajú aj počas epidémie

Program samosprávy týkajúci sa rekonštrukcie materských škôl v Dunajskej Strede pokračuje. V Materskej škole na Széchenyiho ulici začali s výmenou okien a dverí. Modernizácia bola potrebná, v súčasnosti sú už okná veľmi opotrebované. Vo všetkých troch triedach a v celej budove vymenia všetky okná aj dvere. Namontujú aj vnútorné rolety a kde je potreba, aj siete proti hmyzu. Práce potrvajú štyri týždne, výchovno-vzdelávací proces sa nepreruší. Investícia v hodnote takmer 60 tisíc eur prispeje k tomu, že budova bude energeticky menej náročná.

Na priestore pred vchodom do cintorína vojnových zajatcov pracujú stavebné stroje. Samospráva tu buduje spojnicu medzi starou a novou časťou cintorína Malé Blahovo. Pri plote sa vybuduje chodník, ako aj parkovisko pre autá. Buduje sa aj verejné osvetlenie, investícia v hodnote 125 tisíc eur bude hotová do 1. novembra.

Zároveň v meste prebiehali aj investičné práce kraja. Zrekonštruovali Gabčíkovskú cestu na takmer kilometrovom úseku. Rekonštrukcia bola potrebná pre opravu závad na ceste. Na viacerých miestach v okrese prebiehajú rekonštrukčné práce, dunajskostredskú časť je možné realizovať vďaka tomu, že sa podarilo usporiť financie pri verejnom obstarávaní.