Jarné dni čistoty: cez tri víkendy odviezli viac ako 100 tony odpadu

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Jarné dni čistoty: cez tri víkendy odviezli viac ako 100 tony odpadu

Obyvatelia Dunajskej Stredy v mestských častiach s rodinnými domami v porovnaní s minulým rokom teraz vyložili o niečo menej odpadu, sumárne 101 ton počas posledných troch víkendov. Zber komunálneho odpadu sa konalo štyrmi autami a pracovalo 14 zamestnancov, aby pred veľkonočnými sviatkami odviezli odpad vyložený v týchto mestských častiach. Dni čistoty sa uskutočnili bezproblémovo, tentokrát aj prehrabávači spôsobili menej problémov.

Obyvatelia nášho mesta počas troch víkendov mali možnosť zbaviť sa v domácnosti už nepotrebných vecí a tentokrát vykladali pred domy predovšetkým starý nábytok. Množstvo vyloženej bielej techniky bolo zanedbateľné, čo svedčí o tom, že je dobre zabehnutý systém, v ktorom pri kúpe nového spotrebiča predajne prevezmú starý.

Novinkou bolo to, že odvážali aj staré pneumatiky, čo mnoho občanov aj využilo. Celkovo v rámci jarných dní čistoty bolo odvezených na zberné miesto takmer 4 až 5 ton pneumatík. Tie po celý rok môžete bezplatne odovzdať v pneuservisoch, alebo na zbernom dvore mestskej spoločnosti Municipal na Bratislavskej ceste. Napriek zákazu obyvatelia na niektorých miestach vyložili aj nebezpečný odpad, jeho odvoz sa mestský úrad snaží zabezpečiť.

Podobné veľké jarné upratovanie organizujú opäť o rok. Kto sa však medzitým chce zbaviť zbytočných predmetov v domácnosti, môže ich odviesť na zberný dvor mestskej spoločnosti Municipal na Bratislavskej ceste. (pve)

 

Cookies