Júnový víkend opäť v znamení Žitnoostrovského galopu

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Mesto Dunajská Streda aj v tomto roku bude hostiteľom  Žitnoostrovského galopu. Jazdecké podujatie sa koná už po štvrtýkrát a aj tento rok bude dvojdňový v dňoch  22. a 23. júna.  Dunajskostredské jazdecké preteky v areáli maloblahovského letiska budú jedným z oficiálnych rozbehov tradičného budapeštianskeho Národného galopu, ktorý usporiadajú v septembri na námestí Hrdinov.

Organizátori obľúbeného športového podujatia okrem jazdeckých pretekov  pripravia aj teraz pestrý kultúrny program a iné sprievodné podujatia. Ako sa za posledné roky osvedčilo, programy začínajú už v piatok 22. júna. Obecenstvo sa môže tešiť aj tento rok  na operetné predstavenie v podaní vynikajúcich interpretov, podobne ako v minulom roku. Sprievodné programy pokračujú aj v sobotu, 23. júna, v centre pozornosti však zrejme budú rozjazdy a podvečer finálový beh. Na pódiu sa medzitým budú striedať okrem domácich účinkujúcich aj zvučné zahraničné hviezdy hudobného neba.

Organizátori budú priebežne informovať verejnosť o pripravovaných programoch, ako aj o ostatných aktualitách. Tieto informácie budú zverejnené priebežne aj na webovej stránke mesta Dunajská Streda. /pve/