Katolická charita pomáha odkázaným darčekovými balíčkami

Mestské správy

Po dvojročnej prestávke obchodny reťazec Tesco v spolupráci so Slovenskou katolickou charitou znovu organizoval potravinovú zbierku pre odkázaných. Charitatívna akcia trvala 3 dni a podarilo sa vyzbierať dary v hodnote 1900 eur, ktoré spolu vážia až 1000 kilogramov. Rodiny so slabším sociálnym zázemím si v týchto dňoch môžu prevziať vyzbierané dary.

Organizátory charitatívnej akcie očakávali hlavne trvanlivé potraviny a drogériový tovar. Katolická charita doručí balíky sociálne slabším rodinám rodinám, ktoré sa starajú o chorého rodinného príslušníka, majú malé deti alebo osamelým osobám odkázaným na pomoc. V adventnom období takúto pomoc poskytnú 30-im až 40-im rodinám.

Okrem tašiek, ktoré sú plné trvanlivými potravinami, rodiny potešia aj zeleninou, ovocím, školskými potrebami, hračkami a pribalia im aj zimný teplý odev. To znamená, že obdarovaní si prevezmú tri alebo štyri tašky naplnené darmi. Z vyzbieraných darov sa cez sviatky postarajú aj o odkázané osoby, ktoré žijú v nocľahárni pre bezdomovcov. (pve)

(foto: unsplash.com)