Lístok z parkovacieho automatu iným spôsobom

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

V dňoch 21.–22. augusta mestský podnik Municipal vymenil displeje automatov na výdaj parkovacieho lístka mestského parkovacieho systému v Dunajskej Strede. Novými obrazovkami sa zmenil aj spôsob platby za parkovací lístok. Cieľom zmeny je spravodlivejší parkovací systém. Odteraz totiž na území Dunajskej Stredy sa parkovací lístok v čase platnosti v danej zóne dá použiť na hociktorom parkovisku.  

Kúpa parkovacieho lístka v parkovacom automate je možná nasledovným spôsobom:

- stlačit zelené tlačidlo

- na klávesnici zadať evidenčné číslo vozidla (EČV)

- po zadaní EČV opäť stlačiť zelené tlačidlo

- vhodiť mincu do automatu

- opäť stlačit zelené tlačidlo, následne automat vydá parkovací lístok.       

 

O zmene kúpy parkovacích lístkov je umiestnená informácia na automatoch. Oproti doterajšej praxi už nie je potrebné kúpený parkovací lístok vyložiť na viditeľnom mieste v aute a nehrozí ani nebezpečie, že lístok spadne z predného skla a policajti nasadia papuče na auto. Evidenčné číslo vozidla systém automaticky zaregistruje. Parkovací automat rozpozná aj dočasné EČV, ďalej zahraničné EČV, medzi nimi aj české a maďarské EČV.     

Poplatok za parkovací lístok sa nezmenil, takisto naďalej je možná platba SMS správou na čísle 2200. V prípade kúpy parkovaciej karty zákazník papierovú parkovaciu kartu nedostane, teda odpadá aj povinnosť vyloženia karty na čelné sklo auta. Zákazník obdrží iba potvrdenie o kúpe parkovcej karty, EČV sa automaticky zaregistruje v systéme. Novinkou je, že v budúcnosti zľava z vernostnej karty bude platiť aj pre mesačnú parkovaciu kartu.     

Nové automaty na výdaj parkovacieho lístka sú v prevádzke od vlaňajšieho leta, odvtedy prestali sťažnosti na ich prevádzku. Akonáhle sa vyskytne problém s automatom – dôjde papier, alebo vhodia nevhodnú mincu – systém okamžite signalizuje pracovníkovi parkovacej šlužby, ktorý v krátkom čase odstráni poruchu.