Mobilný očkovací bod pre seniorov nad 70 rokov aj v našom meste

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Mobilný očkovací bod pre seniorov nad 70 rokov aj v našom meste

Trnavská župa od 16. apríla prevádzkuje výjazdovú očkovaciu službu, ktorá funguje aj v okrese Dunajská Streda. Tento mobilný očkovací tím je k dispozícii predovšetkým pre seniorov, ktorí majú sťažené možnosti dostať sa do veľkokapacitných očkovacích centier alebo do nemocnice. Vedenie Trnavskej župy sa snaží aj týmto spôsobom prispieť k väčšej dostupnosti zaočkovania vakcínami proti ochoreniu Covid-19.

Služby mobilnej očkovacej jednotky v Dunajskej Strede sú dostupné pre seniorov nad 70 rokov, ďalej aj pre občanov nad 60 rokov, ktorí sú ťažko zdravotne postihnutí, alebo pre immobilných, ležiacich obyvateľov.

Táto skupina občanov svoj záujem o očkovanie môže nahlásiť na nasledujúcom telefónnom čísle mestského úradu: +421 908 776 281. Následne každý záujemca dostane v sms-ke informáciu o presnom termíne  a mieste očkovania.

Mestský úrad poskytne priestory mobilným očkovacím tímom na dvoch miestach: v mestskom klube dôchodcov a v maloblahovskom spoločenskom dome.

Občania, ktorí prejavia záujem o služby mobilného očkovacieho tímu, majú  uviesť svoje krstné meno a priezvisko, názov zdravotnej poisťovne, adresu svojho trvalého bydliska, číslo telefónu, ako aj to, do ktorého mobilného očkovacieho bodu môžu prísť. Ležiaci občania budú zaočkovaní doma, ale musia vopred avizovať, že nie sú schopní prísť do mobilného očkovacieho centra. (pve)

Cookies