Moderné autobusové nádražie v Dunajskej Strede

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Moderné autobusové nádražie v Dunajskej Strede

Moderné autobusové nádražie v Dunajskej Strede

Na Slovensku patrí k najmodernejším autobusové nádražie, ktoré v Dunajskej Strede uviedli do prevádzky 16. decembra.

Nová budova s čakárňou sa nachádza hneď pri nástupištiach. Počet nástupíšť sa znížil na osem oproti bývalým 26 nástupíštiam. V hlavnej budove sa nachádza moderné elektronické informačné centrum na báze technológie GPS. Monitory informujú cestujúcich o  odchodoch a príchodoch jednotlivých spojov, podobne aj o prípadných meškaniach. Vo vnútri objektu na digitálnych informačných tabuľách  sú nápisy iba v slovenskom jazyku. Informačné tabule pri nástupištiach informujú trojjazyčne: v maďarskom, slovenskom a v anglickom jazyku. V budove sa nachádza úschovňa batožín aj automat na nápoje. Cestujúcim je k dispozícii aj kaviareň. Samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie, okrem toho cestujúci môžu pozerať aj televízny program. Prístupové komunikácie, jednotlivé nástupištia a sociálne zariadenia sú bezbarierové pre handicapované osoby a sú vytvorené aj podmienky pre orientáciu zrakovo postihnutých cestujúcich.

Pred hlavnou budovou z druhej strany sa nachádza nové komfortné parkovisko pre 41 osobných áut a je monitorované kamerovým systémom. Parkovisko je bezplatné pre cestujúcich, ktoré majú čipové dopravné karty. Pre cyklistov vybudovali  monitorované odkladacie priestranstvo pre bicyklov, ktoré majitelia čipových kariet môžu používať zadarmo.  

          Výstavba nového autobusového nádražia trvala sedem mesiacov. Celá investícia stála 1.046.000 eur. Cieľom spoločnosti SAD Dunajská Streda a. s. bolo zatraktívniť autobusovú dopravu a zvýšiť počet cestujúcich z minuloročných poldruha milióna pasažierov.