Na bicykli do práce – Dunajská Streda dosiahla dobrý výsledok

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Na bicykli do práce – Dunajská Streda dosiahla dobrý výsledok

Samospráva Mesta Dunajská Streda sa aj v roku 2018 prihlásila do národnej kampane Do práce na bicykli, ktorej jedným cieľom je dosiahnuť, aby čoraz viac ľudí používalo bicykel na chodenie do práce.  Súťaž prebiehala v mesiaci máj a vyvolala veľký záujem aj tento rok. Výsledky Dunajskej Stredy vyhodnotili 27. júna primátor Zoltán Hájos, prednostka MsÚ Júlia Bubniaková a koordinátor súťaže Gábor Inczédi. Zároveň odmenili bicyklistov, ktorí sa súťaže zúčastnili.     

V Dunajskej Strede sa do celoštátnej súťaže zapojilo 23 tímov s celkovým počtom 76 členov. Spolu za mesiac prešli 8434 km. Podľa počtu kilometrov zajazdených na bicykli do práce z 82 obecných samopráv Dunajská Streda skončila na 29. mieste. Podľa počtu účastníkov mesto dosiahlo 31. miesto. 

Tento rok z inštitúcií a podnikov v meste najviac bicyklistov prihlásili Metrans (15), mestský úrad (12), Deichmann Logistik (10), stredná odborná škola stavebná (10). Z podnikov najviac kilometrov absolvovali tímy firmy Deichmann Logistic, spolu 2127 kilometrov. Z družstiev najviac, spolu 993,7 kilometrov dosiahol tím č. 3 spoločnosti Deichmann Logistic. Pri hodnotení aktivity družstiev najlepšie dopadli tím č. 1 spoločnosti Deichmann, ďalej družstvo Broskyňa zo ZŠ na Jilemnického ulici, ktorí si počas súťaže sadli na bicykel 160-krát.     

V kategórii jednotlivcov 1. miesto získala Andrea Csicsó s počtom dosiahnutých kilometrov 891. Druhý bol Lóránt Gál s počtom kilometrov 846,53, Lilla Inczédi na 3. mieste dosiahla 558