Na budapeštiansky Národný galop až 5 jazdcov z našich končín

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Na budapeštiansky Národný galop až 5 jazdcov z našich končín

V Budapešti v dňoch 14.–16. septembra 2018 usporiadajú tradičný Národný galop. Jazdecké preteky sa konajú na Námestí hrdinov, kde ako organizátor júnového IV. Žitnoostrovského galopu, aj Dunajská Streda bude mať svojho reprezentanta. Z toho titulu totiž naše mesto je oprávnené nominovať svôjho jazdca do súťaže so zelenou kartou. Okrem neho sa na štartovaciu čiaru postavia ďalší štyria jazdci z našich končín.

Diváci v Budapešti môžu fandiť aj Péterovi Schavelovi, ktorý sa stal víťazom tohoročného galopu v Dunajskej Strede ako jazdec za obec Vrakúň. Ďalej bude štartovať aj Arpád Egri za Šamorín, ktorý sa umiestnil na druhom mieste na dunajskostredskom galope. Ako reprezentantka obce Neďed  z okresu Šaľa  sa tiež zúčastní budapestianskych pretekov Denisa Fördős, ktorá sa umiestnila na Žitnoostrovskom galope na 3. mieste. Do medzinárodnej súťaže Národného galopu sa prebojoval aj Pavol Horváth, ktorý vo farbách obce Šoporňa s veľkým náskokom vyhral slovenský rozbeh v Dunajskej Strede.

Sprievodným programom tradičnej jazdeckej súťaže v Budapešti bude aj tento rok bohatý kultúrny a gastronomický festival. Na Andrássyho korze sa predstavia obce a mestá, ktoré majú svojich zástupcov medzi jazdcami Národného galopu. Svoj stánok bude mať aj Dunajská Streda spolu  s obcami a mestami, ktorých jazdci  budú štartovať na Národnom galope z našich regiónov.

Podrobné informácie o programoch sú uverejnené na stránke www.vagta.hu.