Na sídlisku Boriny sa teší popularite vynovené detské ihrisko

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Na sídlisku Boriny sa teší popularite vynovené detské ihrisko

Detské ihrisko na sídlisku Boriny sa od polovice augusta teší veľkej popularite medzi najmenšími obyvateľmi mesta. Dospelí občania nášho mesta ho vysúťažili v rámci akcie ŽIHADIELKO, ktoré opäť zorganizovala spoločnosť LIDL. Počas dňa sa odtiaľ takmer neustále ozýva detský džavot. Obnovené ihrisko radi navštevujú rodiny s deťmi aj z iných mestských častí.

Malých návštevníkov tu privíta včielka Maja

Moderné hracie prvky totiž znázorňujú postavu známu z klasickej rozprávky Včielka Maja. Na detskom ihrisku je umiestnených osem hracích prvkov. Deti tu majú bohatý výber: môžu si zahrať v dvoch hradoch alebo v pieskovisku, je tam aj kruhová hojdačka, klasická hojdačka a nechýba ani klzačka a preliezačka. Podľa doporučenia ich môžu bezpečne využívať deti vo veku od 2 až do 12 rokov. Ihrisko je rozdelené na 2 zóny, jedna časť je konštruovaná pre deti do 6 rokov, druhá pre starších až do 12 rokov.

Dunajská Streda vysúťažila ihrisko s ďalšími deviatimi mestami

Obchodný reťazec LIDL odštartoval projekt výstavby detských ihrísk pred piatimi rokmi. Doteraz na celom Slovensku prispel k vybudovaniu nového ihriska na 50-ich miestach. LIDL má za cieľ vybudovať centrá, kde sa deti môžu stretávať a užitočne stráviť voľný čas. V minulom roku sa do súťaže zapojilo až 93 obcí. Víťazne vzišli tie mestá a obce, ktoré sa na základe hlasovacej aktivity svojich obyvateľov umiestnili v prvej desiatke. V týchto desiatich obciach následne spoločnosť LIDL zriadila moderné detské ihrisko. Na sídlisku Boriny tu aj predtým fungovalo detské ihrisko. Vďaka aktivite obyvateľov sa však podarilo úspešne dosiahnuť jeho rekonštrukciu, podarilo sa staré hracie prvky vymeniť za úplne nové. /pve/