Národný galop v Budapešti: náš jazdec v rozbehu má silných súperov

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Národný galop v Budapešti: náš jazdec v rozbehu má silných súperov

Jazdec za mesto Dunajská Streda bude štartovať už túto sobotu vo veľmi silnom rozbehu na jazdeckých pretekoch tradičného budapeštianskeho Národného galopu. Tohoročný víťaz Žitnoostrovského galopu Zoltán Osztényi zabojuje o postup do finálového behu  na námestí Hrdinov v sedle Tenkesa v 5. rozbehu.

 Podľa žrebovania sem boli zaradení ešte pretekári zo svetoznámej Bábolny, ďalej z Kaposváru, z Temerínu /Vojvodina/, z Dobronaku /Slovinsko/ a ďalší jazdec zo Žitného ostrova René Tóth za obec Topoľníky. Z našich končín uvidíme ešte pretekať Arpáda Egriho, ktorý reprezentuje obec Dolný Štál v 3. rozbehu a Gergelya Mucsku  za Tomášikovo v poslednom, 12. rozbehu.

V Budapešti tradične usporiadajú aj  Medzinárodný galop. Jazdci boli zaradení do dvoch rozbehov, tie odštartujú v nedeľu okolo obeda. Do medzinárodného rozbehu sa tento rok kvalifikovala aj Janka Javorová za obec Šintava, ako víťazka Slovenského galopu v Dunajskej Strede  na V. Žitnostroovskom galope. Preteky  budapeštianskeho Medzinárodného galopu sú každoročne veľmi pútavé. Za uplynulé roky štartovali  okrem iného aj jazdci z USA, Číny aj z Kataru.

Zoltán Hájos: Fandime spolu v Budapešti!

„Dunajskostredské obecenstvo neúnavným fandením už na májovom Žitnoostrovskom galope vytvorilo výbornú atmosféru. Aj vďaka tejto podpore fanúšikov sa nášmu jazdcovi podarilo zvíťaziť v napínavom finálovom behu. Zoltán Osztényi triumfoval  na domácej pôde a týmto víťazstvom si vybojoval účasť na Národnom galope v Budapešti. Dúfam, že v dňoch 19. a 20. októbra do Budapešti pôjde veľa fanúšikov aj z nášho  mesta,  aby ich povzbudzovali na Námestí Hrdinov. Mestský úrad vypraví bezplatný autobus do Budapešti a verím, že budeme spolu povzbudzovať nielen nášho jazdca, ale aj ostatných, ktorí budú reprezentovať náš región na Národnom galope“ – uviedol primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos pre webovú stránku mesta v súvislosti s nadchádzajúcim Národným galopom. /pve/