Zmena cestovného poriadku od 1. mája

Mestské správy

Od 1. mája dochádza k ďalším zmenám v bezplatnej mestskej hromadnej doprave, ktoré ovplyvnia cestovné poriadky linky číslo 2 a 3. Tieto úpravy otvárajú nové možnosti pre cestujúcich a zlepšujú pohodlie a efektívnosť miestnej hromadnej dopravy.

Zmena týkajúca sa linky číslo 2 je, že termálne kúpalisko bolo zaradené do trasy. Je to veľmi dobrá správa pre všetkých, ktorí radi navštevujú kúpele, ktoré budú teraz pre nich ľahšie dostupné. Zatiaľ bude premávať ale len jeden spoj tam a späť denne, je to významný krok v zmysle zlepšenia dostupnosti kúpeľov.

V prípade linky číslo 3 zmena sa týka sídliska Východ. Autobus už nebude odchádzať z autobusovej stanice, ale z Nám. Priateľstva. Táto zmena môže priniesť úľavu pre tých, ktorí bývajú na východnej časti mesta a tak sa im zvyšuje dostupnosť hromadnej dopravy.

Tieto zmeny jednoznačne reagujú na potreby obyvateľov a rozvoj mesta. Zaradenie termálnych kúpeľov do trás autobusov pomáha zvýšiť návštevnosť a obľúbenosť kúpeľov, zatiaľ čo odchod o sídliska východ zlepšuje dostupnosť a efektívnosť hromadnej dopravy pre obyvateľov tejto časti.

V spolupráci s Mestským úradom a miestnym dopravcom sa v budúcnosti očakávajú ďalšie inovácie, ktoré môžu poskytnúť ešte lepšie a pohodlnejšie služby pre obyvateľov a návštevníkov mesta Dunajská Streda.

 

Foto: Attila Nagy

Príloha Veľkosť Dátum pridania Typ dokumentu Prevziať
Názov: linka_c3_od_01.05.2024.pdf Veľkosť:

232.26 KB

Typ dokumentu:

pdf

Stiahnuť:Stiahnuť
Názov: linka c.2._od_01.05.2024.pdf Veľkosť:

247.75 KB

Typ dokumentu:

pdf

Stiahnuť:Stiahnuť