Novinkou jarmoku bude aj selfie-bod

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Novinkou jarmoku bude aj selfie-bod

Vrcholnou akciou jesennej sezóny v Dunajskej Strede je už tradične  Žitnoostrovský jarmok,  ktorý tento rok má pred sebou už svoje 38. pokračovanie. Jarmok vyhľadávaný tisíckami návštevníkov v srdci regiónu tento rok usporiadajú od  20. do 23. septembra. Vstup na všetky programy je bezplatný, platí to aj na večerné megakoncerty. Novinky ani tento rok nebudú chýbať: po prvýkrát nainštalujú jarmočný selfie-bod a premiéru bude mať aj vystúpenie mažoretiek.  

Štyri jarmočné dni koncom septembra budú na akcie veľmi bohaté.  Organizátor jarmoku, mesto Dunajská Streda pripravilo pre obyvateľov mesta i návštevníkov skutočne pútavý program, ktorý je určený všetkým vekovým kategóriám. Novým hitom, najmä pre mladých, bude zrejme novozriadený selfie-bod na frekventovanom mieste jarmoku. Zábery aj s logom mesta a jarmoku sa už o chvíľu dajú zverejniť na Facebooku alebo na Instagrame. Návštevníci jarmoku na selfie-bod natrafia bez problémov, pretože informačná tabuľa  ich usmerní, kde sa nachádza. Táto novinka pravdepodobne bude veľmi populárna, preto počítajú s tým, že neskôr ho umiestnia na inom navštevovanom bode mesta.

Po úspešnej minuloročnej premiére sa tento rok opäť predstaví na jarmoku Priemyselná komora z Peštianskej župy. Hostia a malovýrobcovia z Maďarska predstavia svoje jedinečné produkty návštevníkom jarmoku v desiatich stanoch, ktoré boli aj v minulom roku veľmi vyhľadávané a populárne. Aj tento rok ich nájdete na parkovisku pri Aréne MOL. Vedľa nich bude umiestnený obľúbený Detský ostrov s pestrým sprievodným programom, predovšetkým pre rodiny s deťmi. Na malom pódiu v stane Reiffeisen banky  tu už od 14-tej hodiny budú programy pre najmenších.

Na veľkom javisku bude veselo už od 16-tej hodiny, veď sa obecenstvu predstavia aj zvučné mená regiónu, sólisti a folklórne skupiny, ale aj amatérske formácie rockovej a populárnej hudby, takisto žiaci mestských základných škôl. Aj milovníci obľúbených operetných melódií si prídu na svoje,  vo štvrtok v rámci folkbloku vystúpi aj formácia Pósfa. Pri stánku DAC-u aj tento rok bude autogramiáda. Každý večer od 19-tej hodiny sa obecenstvo môže tešiť na dva koncerty, v sobotu navyše budú až 4 koncerty.

Zárukou dobrej zábavy budú hviezdy kultúrneho neba, medzi nimi vo štvrtok skupina Szabó Balázs bandája, po nej kapela Hooligans. V piatok vystúpi formácia Cimbaliband a Dóra Danics, po nich Wellhello. V sobotu sa koncerty odštartujú už od 14-tej hodiny. Ako prvý sa predstaví Old Country Boy ś, ich nasleduje rodáčka z Dunajskej Stredy Veronika Strapková, od 19-tej hodiny spevák Charlie a od 21-tej hodiny Magna Cum Laude.

V blízkosti veľkého javiska budú umiestnené stánky predajcov jedál, zabíjačkových a rybacích špecialít, hlavne halászlé, ale nebude chýbať ani jelení perkelt. Ulička kvalitných vín bude umiestnená vedľa týchto stanov. Návštevníci môžu ochutnať nielen najlepšie vína z vinárstiev regiónu, ale aj zo známych maďarských pivníc.

Snahou organizátorov bude dosiahnuť to, aby predajcovia všetky informácie zverejnili dvojjazyčne.  Všetko je dané, aby sa tohoročný jarmok vydaril a organizátori veria, že teraz aj počasie im bude priať a umožní nerušenú zábavu až do neskorej noci na Žitnoostrovskom jarmoku. /pve/