Novoročné stretnutie s Radou múdrych a podnikateľmi mesta

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Novoročné stretnutie s Radou múdrych a podnikateľmi mesta

Vedenie mesta Dunajskej Stredy aj tento rok pozvalo na tradičné novoročné stretnutie členov Rady múdrych, ďalej podnikateľov a majiteľov firiem v meste.

Primátor Zoltán Hájos na obidvoch stretnutiach po novoročnom vinši hovoril o rozvojových plánoch mesta a výzvach, ktoré čakajú na mestskú samosprávu. Zároveň priblížil prítomným hospodárske výsledky minulého roka a načrtol plánované investície na rok 2019. Medzi nimi vyzdvihol modernizáciu ciest, prípravu projektovej dokumentácie ďalšieho úseku obchvatu mesta, výstavbu kruhového objazdu pri maloblahovskom cintoríne a pokračovanie programu modernizácie školských kuchýň.    

Primátor na stretnutiach ďalej oznámil, že Dunajská Streda dosiahla významný míľnik, musí sa rozhodnúť, či si zachová ráz malého mesta, alebo samospráva podporí zámery investorov a pristúpi na to, že počet obyvateľov mesta môže narásť až o 8 tisíc. Na stretnutiach sa hovorilo aj o nepriaznivých dopadoch prípadného nárastu obyvateľstva na miestne spoločenstvo. Prítomní na obidvoch stretnutiach mohli vyjadriť svoje názory na túto tému.