O prenosnej urne a reklamáciách

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
O prenosnej urne a reklamáciách

V Slovenskej republike sa 15. marca koná voľba prezidenta. Ak ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, druhé kolo volieb sa bude konať 29. marca 2014.

Voličom najneskôr do 23. februára 2014 bude doručené oznámenie o čase a mieste konania voľby prezidenta SR, ktoré bude aj v jazyku menšín. Ak toto oznámenie nebude doručené do uvedeného dátumu, možno podať reklamáciu na Mestskom úrade v kancelárii prvého kontaktu (okienko č. 2) alebo na telefónnych číslach: 0918/607-317 a 0918/607-318.  Tu je možné aj skontrolovať, či sa niekto nachádza v zozname  voličov, či sú jeho osobné údaje uvedené správne, prípadne tu môže požiadať o ich opravu. Na uvedených telefónnych číslach možno požiadať aj o voľbu do prenosnej volebnej schránky.

V Dunajskej Strede sa bude voliť v 19 volebných okrskoch. Oficiálne kandiduje štrnásť kandidátov: Gyula Bárdos, Jozef Behýl, Ján Čarnogurský, Rober Fico, Viliam Fischer, Pavol Hrušovský, Ján Jurišta, Andrej Kiska, Milan Kňažko, Stanislav Martinčko, Milan Melník, Helena Mezenská, Radoslav Procházka a Jozef Šimko. Peter Osuský sa kandidatúry vzdal.