Obnovilo a rozšírilo sa dekoratívne osvetlenie nášho mesta

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Obnovilo a rozšírilo sa dekoratívne osvetlenie nášho mesta

Dunajská Streda sa opäť odela do slávnostného šatu, doplneného novými špeciálnymi prvkami.

 

Na stĺpoch verejného osvetlenia pribudli nové svetelné ozdobné prvky; k už existujúcim naše mesto zakúpilo takmer 100 nových prvkov. V centrálnej časti mesta ich svetlo spríjemňuje predvianočné večery.

Od druhého adventného víkendu očakáva okoloidúcich i mestom prechádzajúcich ďalšia novinka: krásna tematická projekcia osvetľuje každý večer vežu radnice a budovu MsKS Benedeka Csaplára.

Stromy na promenáde Bélu Bartóka a na Vámbéryho námestí sú „obohatené“ o ďalšie LED svetlá, na stromoch pribudla dokopy  približne kilometer a pol dlhá LED reťaz.

Ďalšou novinkou Vámbéryho námestia je svetelná guľa umiestnená vo fontáne pri kostole sv. Juraja, ktorú obdivujú malí aj veľkí.

Obnovený bol aj adventný veniec pred MsKS Benedeka Csaplára, navyše tri grácie v strede fontány sa tento rok zahalili do anjelských kostýmov.

Obnovené osvetlenie je v týchto ťažkých časoch aj znakom nádeje, k tomu želá vedenie nášho mesta všetkým jeho obyvateľom pohodové, pokojné a nádejeplné čakanie na najkrajšie sviatky v roku.

(foto: Vince Rózsár)