Ocenenie za odvahu dvom mestským policajtom

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva dňa 27. júna za odvahu a poskytnutie pomoci v kritickej situácii boli ocenení dvaja príslušníci Mestskej polície v Dunajskej Strede. Primátor mesta Zoltán Hájos odovzdal ďakovný list a peňažnú odmenu Piroske Zsemlye a Miroslavovi Puobišovi  za ich odhodlanosť pomôcť iným v tiesňovej situácii.

Obaja boli v službe, keď 26. mája vypukol  požiar v saune v hoteli Therma. Požiar vypukol približne o pol deviatej a hasičom sa ho podarilo úplne zlikvidovať o pol dvanástej v noci. Mestskí policajti napriek silnému zadymeniu na chodbách a v izbách 5-poschodovej budovy neváhali pomáhať pri evakuovaní takmer šesťdesiatich hostí, ubytovaných v hoteli.  Aj primátor Z. Hájos konštatoval, že obaja policajti zachraňovali životy, za čo im patrí pochvala a uznanie.  Tibor Csiba, šéf mestskej polície preto navrhol povýšenie oboch príslušníkov mestskej polície, a to z hodnosti práporčíka na hodnosť nadpráporčíka s účinnosťou od 1. júla.

            Policajti počas služby práve skontrolovali okolie hotela a zbadali unikajúci dym. Spolu so zasahujúcimi hasičmi pomáhali s evakuáciou približne 50 hostí a personálu, pričom jedna osoba bola intoxikovaná splodinami horenia.

Na zasadnutí  bol prítomný aj manažér hotelu Therma Tihamér Tóth, ktorý sa tiež poďakoval obom policajtom za duchaprítomnosť a odvahu pomôcť iným v tiesňovej situácii a odovzdal im vecný dar.