Od 30. apríla cyklobus opäť premáva, ale v tomto roku už po novej trase

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Od 30. apríla cyklobus opäť premáva, ale v tomto roku už po novej trase

Cyklobus v roku 2022 premáva z Dunajskej Stredy na kompu do Kyselice, a do Šamorína, do Čilistova. SAD Dunajská Streda sa  rozhodla pre novú trasu, pretože tento smer poskytuje viac možností pre cykloturistov a rodiny s malými deťmi, nakoľko v Čilistove je viac atrakcií a niekoľko cyklotrás. 

Všetky spoje cyklobusu nadväzujú na lodné spoje kompy Vojka nad Dunajom-Kyselica, odkiaľ sa dá bicyklovať po cyklotrase, na ktorej jazdil cyklobus minulý rok. Autobusová spoločnosť chce poskytnúť alternatívu pre väčší okruh cyklistov. Spoločnosť očakáva, že o službu rastie záujem aj napriek spokojnosti s minulým rokom, keď cyklobusom cestovalo takmer 1000 ľudí.

Cyklobus odchádza o 9:00 a 14:00 zo zastávky oproti Mestskému úradu v Dunajskej Strede a z Čilistova sa do Dunajskej Stredy vracia o 12:20 a 18:20. Linka, ktorá propaguje cykloturistiku, aj tento rok bude premávať každú sobotu, nedeľu a cez sviatky podľa plánov až do 15. septembra. Služba je stále bezplatná. Premávka cyklobusu závisí od počasia, v prípade nepriaznivého počasia  treba informovať sa na telefónnom čísle 0910 49 49 49.

SAD Dunajská Streda prevádzkuje počas letných prázdnin každú stredu aj linku Senec-Jelka-Čilistov na objednávku Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavského kraja.

 

Od 30. apríla cyklobus opäť premáva, ale v tomto roku už po novej trase
Cookies