Odovzdali Ceny Športovec roka 2021

Mestské správy
Foto:  dunaszerdahelyi.sk
 

Komisia pre šport a mládež pri MsZ 23. mája slávnostne odovzdala Ceny športovec roka 2021 v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára. Prítomných pozdravili primátor Zoltán Hájos a predseda komisie Krisztián Nagy. Rečníci vyzdvihli, že sú hrdí na úspechy dunajskostredských športovcov.

 

Ako obaja zdôraznili: sú hrdí na úspechy dunajskostredských športovcov. Podľa primátora v súčasnom dynamickom svete  je veľmi dôležité, aby mladí vo voľnom čase športovali a nesedeli iba pri počítači. Pravidelné športovanie totiž prospeje telesnému aj psychickému rozvoju, navyše napomáha aj zdravému životnému štýlu. Súčasne sa poďakoval aj vedúcim športových klubov a a trénerom za ich prácu, veď tá je nepostrádateľná pri dosahovaní vynikajúcich športových výsledkov.

 

Predseda športovej komisie Krisztián Nagy vo svojom príhovore poukázal na to, že mestská samospráva je hrdá na výsledky športovcov Dunajskej Stredy, ktorí zároveň šíria aj dobré meno nášho mesta v zahraničí. Dunajskú Stredu poznajú dobre v celej Karpatskej kotline, práve vďaka úspechom našich športovcov.

 

Ocenenia odovzdali primátor Zoltán Hájos a predseda komisie Krisztián Nagy. Na slávnostnom ceremoniáli vystúpila skupina tanečnej školy Csill & Dance, ďalej obecenstvo podmanil fantaskickou produkciou Campana Batucada, jedinečný bubeníkový orchester.

 

Nápad ceny Športovec roka pochádza od komisie pre šport a mládež Mestského zastupiteľstva. Udelením ocenenia by chceli inšpirovať ďalšie úspechy športovcov, ktorí svojou činnosťou reprezentujú svoj klub, ale aj mesto. Návrh na cenu mohli podávať športové kluby a obyvatelia mesta v piatich kategóriach: jednotlivci do 15 rokov, jednotlivci 15-20 rokov, jednotlivci - dospelí, tréner roka a kolektív.

 

 

 

Ocenení:

 

Jednotlivci-mládež do 15 rokov:

Attila Hegedűs (Atletický klub Megy Sport DS)- 1. miesto

Barnabás Bodó (Zápasnícky klub DS) - 2. miesto

Berill Bondoa (Športujsnami) - 3. miesto

 

Jednotlivci-mládež 15-20 rokov:

Réka Hegedűs (Zápasnícky klub DS) - 1. miesto

Tamás Csörgő (Zápasnícky klub DS) - 2. miesto

Renáta Vodnyánszka (Atletický klub Megy Sport DS)- 3. miesto

 

Jednotlivci-dospelí

Anna Polláková (Zápasnícky klub DS) - 1. miesto

Balázs Hakszer (Zápasnícky klub DS) - 2. miesto

Tibor Csiba (Karate klub Ippon DS) - 3. miesto

 

Tréner roka

Jozef Vajas (Zápasnícky klub DS) - 1. miesto

Renáta Vargová Medgyesová (Atletický klub Megy Sport DS)- 2. miesto

Peter Šandal (SST Euromilk stolnotenisový klub) - 3. miesto

 

Kolektív:

Zápasnícky klub DS - 1. miesto

Atletický klub Megy Sport DS- 2. miesto

Sportfanatic - 3. miesto