Odvážne rozvojové zámery dunajskostredského termálneho kúpaliska

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Odvážne rozvojové zámery dunajskostredského termálneho kúpaliska

Termálne kúpalisko v Dunajskej Strede má za sebou úspešný rok 2018. Zlepšili sa všetky ukazovatele, ako obrat, zisk a návštevnosť. Nakoľko pozitívne ekonomické výsledky sú založené na rozvojovom programe z minulých rokov, investície pokračujú aj v nasledujúcom roku. Cieľom je dosiahnutie 4-hviezdičkovej kategórie.

 

Čoraz viac kúpeľných hostí v Dunajskej Strede   

Návštevnosť termálneho kúpaliska z roka na rok rastie. Vďaka nárastu počtu hostí sa dunajskostredské termálne kúpalisko zaradilo na 6-7. miesto v rebríčku najnavštevovanejších kúpalísk na Slovensku.

Počet hostí vlani presiahol 428 tisíc, čo je o 18 tisíc viac ako predvlani. Obrat prvýkrát v histórii kúpaliska prevýšil 4 milióny eur, prírastok je 17-percentný. Zisk dosiahol takmer 0,5 milióna eur.    

V dôsledku modernizácie a zvýšenia kapacity hotela narástol príjem termálneho kúpaliska z ubytovania. Počet hotelových hostí nezávisí až tak od počasia, ako počet denných návštevníkov.   

 

Aktuálne rozvojové investície

V súčasnosti prebieha kompletná rekonštrukcia veľkého plaveckého bazéna. Obnovený bazén, podobne ako ostatné bazény, bude vybavený recirkulačnou technológiou, ktorá zabezpečí stálu kvalitu vody pre hostí bez častého vypúšťania a výmeny.

Ďalšia aktuálna rozvojová investícia je zameraná na prírodné jazero v areáli kúpaliska, kde sa z európskych zdrojov vybuduje javisko v záujme lepšej ponuky kultúrnych programov pre hostí, resp. kvalitných podmienok pri usporiadaní podujatí. Zároveň časť jazera prispôsobia na kúpanie, čím sa významne zväčší vodná plocha pre hostí.   

Medzi plánmi je aj kompletná rekonštrukcia a rozšírenie penziónu v areáli kúpaliska. Ubytovaciu kapacitu 9 izieb zvýšia na 22 izieb. Okrem toho pred budovou obnovia parkovisko, ďalej vytvoria príjemný kultúrno-spoločenský oddychový priestor pre hostí.      

 

Rozšíria hlavnú budovu, plocha krytej časti sa strojnásobí

Dôvodom rozšírenia hlavnej budovy je skutočnosť, že kúpalisko v zimnom období siaha na maximum svojej kapacity. V novej krytej časti vybudujú vlnový bazén, vnútorný tobogán, ďalej oddelený priestor pre deti.

Pre staršie generácie plánujú vybudovať bazény s teplou vodou a oddychovú časť. Počíta sa aj s novou reštauráciuou a kaviarňou. Rozpočet investície sa pohybuje okolo 4-5 miliónov eur, začiatok plánujú v roku 2021.