Onedlho pribudne nové detské ihrisko v srdci mesta

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Onedlho pribudne nové detské ihrisko v srdci mesta

Foto: Vince Rózsár

 

Pre rodiny s malými deťmi bude v areáli mestského oddychového parku čoskoro k dispozícii nové ihrisko. Popri tom v oddychovom parku bolo v poslednom čase zrekonštruovaných viacero športovísk.

 

Minulý týždeň sa začali práce na novom detskom ihrisku. Nové, moderné ihrisko bude už čoskoro očakávať deti vedľa trhoviska odovzdaného v tomto roku v priestore medzi mestskou umelou ľadovou plochou a hasičskou zbrojnicou. Práce na chodníku okolo ihriska už prebiehajú, rovnako ako aj výstavba príslušného pouličného osvetlenia. Na ploche boli vysadené aj veľké stromy.

Dobrou správou pre psičkárov je, že na výbeh ich miláčikov bude vymedzená časť priestoru medzi budúcim detským ihriskom a umelou ľadovou plochou.

Chodník okolo ihriska bude využívaný aj počas Žitnoostrovského jarmoku; na tomto úseku sa bude nachádzať ulica remeselníkov.

Obnovené sú aj športoviská mestského oddychového parku.

Na mieste bývalého pieskového volejbalového ihriska vznikli nové priestory pokryté umelou trávou. Vo vynovenom areáli môžu nadšenci volejbalu, bedmintonu a teqbalu využívať nové športové ihriská. Rekonštrukcie sa dočkalo aj basketbalové ihrisko, ktoré dostalo nový gumený povrch; okrem toho sa zväčšila aj jeho plocha. Milovníci športu sa teda určite majú z čoho tešiť.

 

Cookies