Otvorili mestskú ľadovú plochu

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Mestskú ľadovú plochu otvorili 16. decembra. Zariadenie očakáva milovníkov korčuľovania vlaňajšou otváracou dobou, vlaňajšími službami a vstupnými. Mierna zima spôsobuje ťažkosti prevádzkovateľom umelých ľadových plôch, s týmto problémom zápasia aj v Dunajskej Strede.

 

"Teplé počasie, dážď a vietor nepraje korčuľovaniu. Začiatok novembra a decembra bol mierny, za takýchto  poveternostných podmienok sa nedá vyrobiť kvalitný ľad. Z tohto dôvodu sme nemohli otvoriť ľadovú plochu skôr. Výroba ľadu sa začala týždeň pred otvorením zariadenia. Za ten čas sme vykonali aj potrebnú údržbu. V súčasnosti je všetko dané k tomu, aby korčuľovanie mohlo byť príjemným zimným programom" - informoval  Csaba Aranyossy, pracovník mestskej spoločnosti Municipal, prevádzkovateľa ľadovej plochy.  

 

Mestská umelá ľadová plocha je otvorená denne medzi 10.00–14.00 a 15.00–19.00 hod. Platí to aj pre víkendy a sviatky, s výnimkou 24. a 31. decembra, kedy bude otvorená iba od 10.00 do 14.00 hod. Ľadová plocha je obľúbená medzi deťmi, aj dospelými, lebo kvôli miernej zime je v našich končinách čím ďalej, tým menej prírodných ľadových plôch. Na umelú ľadovú plochu pravidelne chodia žiaci zo ZŠ mesta a priľahlých obcí.

 

Zimné školské prázdniny budú aj tentokrát frekventovaným obdobím. Vlani počas prázdnin na ľade denne korčulovalo priemerne 400 návštevníkov. Mestská ľadová plocha bude otvorená podľa plánov do konca februára, začiatku marca, čo sa môže zmeniť v závislosti od počasia.