Počas horúčav sú cesty a zelené plochy mesta nepretržite polievané

Mestské správy

Na Žitnom ostrove v lete počas niekoľkých dní platila výstraha druhého alebo tretieho stupňa pred horúčavami. Ortuť teplomera často vystúpi nad 35 stupňov. Počas vlny horúčav sú mestské cesty nepretržite polievané. Pri mestskom kultúrnom stredisku a Vámbéryho námestí sa nachádza aj parná brána. V priestoroch kancelárie prvého kontaktu Mestského úradu Dunajská Streda je pre zákazníkov umiestnený automat na vodu.

Mestský podnik Municipal v horúcom počasí častejšie polieva kvety a mestskú zeleň

Zavlažovanie v tomto období predstavuje pre zamestnancov mestského podniku Municipal veľkú výzvu. S dvomi vozidlami v tomto období zabezpečujú výhradne polievanie v celom rozsahu pracovného času, aj v sobotu. K stromom, trávnikom, kvetinovým záhonom, kde nie je závlahový systém, denne vyvážajú 16-20 kubických metrov vody. Novšie povrchy sa už snažia vytvárať so závlahovým systémom.

Úrad verejného zdravotníctva: obyvatelia musia zvýšiť opatrnosť

Je dôležité venovať osobitnú pozornosť náhrady tekutín. Stratené tekutiny treba nahradiť vodou, nie sýtenými alebo studenými nealkoholickými nápojmi. Je odporúčané zvoliť vzdušné oblečenie z prírodného materiálu. Nezabúdajme na prikrývku hlavy a pleťový krém s vysokým slnečným ochranným faktorom. Podľa odborníkov v tomto období, ak je možné, je veľmi dôležité vyhýbanie sa slnku medzi 10. a 15. hodinou. Ak niekto používa klimatizáciu, medzi teplotou vo vnútri a vonku by nemal byť väčší rozdiel ako 5-7 stupňov. Pred nastúpením do auta najprv treba vyvetrať interiér.

(Photo: Tibor Somogyi, Új Szó)