Prebieha modernizácia veľkého plaveckého bazéna

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Prebieha modernizácia veľkého plaveckého bazéna

Návštevníkov dunajskostredského termálneho kúpaliska očakáva niekoľko noviniek aj v roku 2019. Investičné akcie prispievajú k zvýšeniu komfortu a pohodlia kúpeľných hostí.

Do mesiaca jún sa dokončí rekonštrukcia najstaršieho, veľkého bazéna kúpaliska. Technológia 45-ročného objektu je zastaralá. Voda sa doteraz menila raz do týždňa, preto sa vo veľkom bazéne návštevníci nemohli kúpať niekedy až dva dni.     

Po modernizácii v plaveckom bazéne bude pracovať tzv. recirkulačná technológia, vďaka ktorej plavecký bazén bude k dispozícii návštevníkom nepretržite. Investíciu termálne kúpalisko financuje z vlastných zdrojov, plánovaný rozpočet je 1,1 milióna eur. Okrem toho do začiatku letnej sezóny sa realizuje aj revitalizácia priľahlého jazera, kde sa na brehu vybuduje korzo s kamenným povrchom. Súčastou európskeho projektu bude aj javisko nad vodou, kde návštevníkov v letných mesiacoch budú zabávať rôzne kultúrne programy. Medzi zámermi vedenia kúpaliska je aj postaviť drevený most vedúci na ostrovček v jazere.