Prestavba detského ihriska v parku voľného času

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Prestavba detského ihriska v parku voľného času

V polovici marca sa začala prestavba detského ihriska v mestskom parku voľného času, ktorá slúžila verejnosti už 15 rokov. Úplnú rekonštrukciu majú dokončiť v apríli, ak bude priaznivé počasie. Dovtedy tento obľúbený objekt je pre verejnosť uzavretý. Vedenie mesta žiada rodičov o pochopenie a trpezlivosť.

Začatie rekonštrukčných prác oneskorilo nepriaznivé počasie. V prvej fáze prác odstránia kopec a na tom istom mieste na ploche 180 metrov štvorcových bude vybudované úplne nové ihrisko s novými šmýkačkami, lezeckými stenami a budú osadené aj ´dalšie hracie elementy. Ihrisko bude prikryté umelým gumeným povrchom. V areáli bude obnovené aj volejbalové ihrisko s umelotrávnym povrchom. Okolo celého komplexu pribudne oplotenie, aby bola garantovaná bezpečnosť detí, nachádzajúcich sa na ihrisku. Namontujú aj bezpečnostný kamerový systém.

Rekonštrukciu centrálneho detského ihriska mesto Dunajská Streda financuje z vlastných zdrojov. Náklady na zriadenie moderného ihriska činia 51 tisíc eúr, na oplotenie vyčlenili z rozpočtu mesta zdroje vo výške 30 tisíc eúr. Demontované elementy budú použité na zriadenie ihriska pre detí v mestskej časti Čótfa. /pve/