Prípravy na sviatok Všetkých svätých a Spomienky na zosnulých

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

V dňoch sviatku Všetkých svätých a Spomienky na zosnulých zaznamenávame zvýšený pohyb ľudí na cintorínoch a v okolí. Pred sviatkami rodiny a príbuzní skrášľujú hroby svojich blízkych, no cintorínom venuje zvýšenú pozornosť aj mestská spoločnosť Municipal ako správca cintorínov. Pracovníci mestského podniku verejnoprospešných služieb Municipal odpratali popadané lístie, strihajú kríky, ďalej na troch mestských cintorínoch vysadili chrizantémy. Okrem toho v záhonoch na cintorínoch na miesto letničiek vysadia jesenné kvetiny. Počas sviatkov sa postarajú aj o včasné vyprádzňovanie kontajnérov na odpad.

Mestská polícia vyšle posilnené hliadky na zapezpečenie verejného poriadku a pokojných sviatkov. Mestskí policajti v dňoch 30. októbra – 2. novembra budú celý deň hliadkovať v cintoríne na Malodvorníckej ceste a maloblahovskom cintoríne. Policajná hliadka z cintorína na Maloblahovskej ceste denne viackrát bude dohliadať na poriadok aj v cintoríne v Mliečanoch.

Počas sviatkov sa predĺžia otváracie hodiny cintorínov. Až do 5. novembra bude platiť letný otvárací čas, od 06.00 ráno do 21.00 večer.