Prvý novembrový víkend opäť očkujú vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Dunajskej Strede

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Prvý novembrový víkend opäť očkujú vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Dunajskej Strede

Trnavský samosprávny kraj v sobotu 6. novembra 2021 otvorí veľkokapacitné očkovacie centrum v Dunajskej Strede (VKOC). Centrum sa bude opäť nachádzať na Spojenej škole na Námestí sv. Štefana. Očkovanie je možné prvou, druhou aj treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech alebo Moderna.

 

Sobota 6. novembra 2021

VKOC Dunajská Streda, Spojená škola, Námestie sv. Štefana 1533/3

Čas očkovania: registrovaní od 8:00 - 16:00, neregistrovaní od 13:00-16:00

Vakcína: Pfizer/BioNTech (od 12 rokov vrátane), Moderna (od 18 rokov vrátane)

Treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech budú zaočkovaní len tí, ktorí dostali SMS správu z Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) alebo ľudia na základe výmenného lístka od odvodného lekára, ktorý o možnosti očkovania rozhodol. Ide predovšetkým o ľudí s oslabenou imunitou. Rovnako bude treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech zaočkovaný aj zdravotnícky personál. Potrebné je doniesť si so sebou potvrdenie o podaní druhej dávky vakcíny.

Prvú alebo druhú dávku dostanú záujemcovia s vekom 12 a viac rokov. V prípade neplnoletých záujemcov o vakcínu je potrebné prísť v sprievode zákonného zástupcu.

Je potrebné priniesť si so sebou platný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky. Neplnoletí záujemcovia o očkovanie musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu, a to aj na podanie druhej či tretej dávky vakcíny.

Všetky potrebné tlačivá a dokumenty nájdete na webe https://bit.ly/3nPYAJn