Regionálne hádzanárske centrum od 1. júla v Dunajskej Strede

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Predstavitelia samosprávy Mesta Dunajskej Stredy, Dunajskostredského mestského športového klubu a Slovenského zväzu hádzanej na tlačovej besede na mestskej radnici informovali, že 1. júla 2017 zaháji svoju činnosť regionálne hádzanárske centrum v Dunajskej Strede. Príslušnú zmluvu o spolupráci podpísali primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos, prezident Dunajskostredského mestského športového klubu Zoltán Horváth, ďalej v zastúpení Slovenskéhgo zväzu hádzanej prezident Jaroslav Holeša a viceprezident Ernő Kelecsényi.

 

Slovenský zväz hádzanej v znamení novej koncepcie chce zvyšovať úroveň slovenskej hádzanej prostredníctvom výchovy talentovaných hráčok, teda na báze prípravy dorastu a mládeže. Týmto cieľom v lete založia 8 regionálnych hádzanárskych centier, ktoré vybrali z počtu 14 prihlásených klubov. Ďalšími centrami okrem Dunajskej Stredy budú Bratislava, Šaľa, Topolčany, Trenčín, Považská Bystrica, Prešov a Michalovce. Súčasťou regionálneho centra sa okrem iných stanú aj hádzanárske kluby Topoľníky, Zlatná na Ostrove a Nesvady. V sídle Žitného ostrova plánujú vybudovať ženské hádzanárske družstvo na báze doterajšej úspešnej výchove a príprave dorasteniek. V klube dúfajú, že družstvo po čase postúpi na európsku pohárovú scénu a zopakuje hádzanárske úspechy Topoľníkov v minulosti. Prioritou je teda zatiaľ rozvoj ženskej hádzanej.    

 

Polovicu rozpočtu regionálneho hádzanárskeho centra zabezpečí Slovenský hádzanársky zväz . Úlohou ústredného trénera bude uplatnenie metodiky zväzu. Mladé hráčky sa cez týždeň budú pripravovať podľa zväzového tréningového plánu, vo víkendoch nastúpia na majstrovské zápasy.