Rekonštrukcie ciest v Dunajskej Strede: práce začínajú od polovice júna

Mestské správy

V Dunajskej Strede sa začne veľký projekt rekonštrukcie ciest, počas ktorého dostane nový povrch mnoho ulíc. Prvá etapa začína na rade Pókatelek, kde sa práce začnú v 25. týždni, teda 17. júna. Následne budú práce pokračovať na Športovej ulici od 26. týždňa až do konca 30. týždňa (24. jún – 28. júl).

V 27. týždni sa začnú rekonštrukčné práce na ďalších miestach, konkrétne na ul. Jilemnického a Gyulu Szabóa. Na poslednej z nich dostanú nové povrchy chodníky.

Na ul. Poľnej sa rekonštrukčné práce začnú koncom júla, v 31. týždni a potrvajú štyri týždne. Potom, 19. augusta, sa začne rekonštrukcia chodníka na Ádorskej ul., ktorá potrvá takmer päť týždňov.

Začiatkom septembra bude nasledovať rekonštrukcia Záhradníckej ul., ktorá potrvá do začiatku októbra. Na záver projektu sa zrekonštruje Kukučínova ulica, ktorej práce začnú začiatkom októbra.

Počas rekonštrukčných prác treba na dotknutých uliciach počítať s dopravnými obmedzeniami a možnými uzávierkami ciest.

Vedenie mesta žiada obyvateľov o trpezlivosť a pochopenie, pretože práce dlhodobo zlepšia kvalitu a bezpečnosť ciest. Vďaka rekonštrukcii ciest sa zlepší úroveň a pohodlie dopravy v Dunajskej Strede, čo prispeje k zvýšeniu životnej úrovne miestnych obyvateľov.

 

foto: unsplash.com