Rodákov Dunajskej Stredy očakávajú z cudziny domov aj tento ro

Verzia pre tlačPoslať e-mailom

Samospráva mesta organizuje tento rok 3. stretnutie Dunajskostredských rodákov, žijúcich mimo mesta. Podujatie bude súčasťou mestských osláv dní sv. Juraja 29. apríla 2017.    

 

"Rodná zem, rodné mesto, je pre život človeka tým určujúcim, čo mu všade vo svete dáva silu. My, Dunajskostredčania často myslíme na tých, ktorí s nami strávili naše detstvo, na našich kamarátov, príbuzných, ktorých osud zavial kamsi do iných miest, ďalekých regiónov, hoci až za hranice republiky. Mnohí z nich už roky či desaťročia nás navštívia vždy len na krátky čas. Na svete je mnoho miest, kde sa človek môže cítiť dobre, no skutočný pocit domova ponúka len jeho rodné mesto. Preto Vás, niekdajších Dunajskostredčanov, ktorých predkovia tu kedysi žili, hľadáme, voláme a pozývame na 3. stretnutie dunajskostredských rodákov žijúcich mimo mesta" - povedal primátor Zoltán Hájos.

 

Primátor žiadá o pomoc aj Dunajskostredčanov. Ak máte kontakt na bývalého rodáka Dunajskej Stredy, oznámte jeho kontaktnú adresu na Mestskom úrade, alebo ho informujte o stretnutí.  

 

Rodáci z Dunajskej Stredy svoju účasť na stretnutí môžu avizovať najneskôr do 10. apríla 2017 na e-mailovej adrese primator [at] dunstreda [dot] eu. Organizátori žiadajú účastníkov, aby k prihláške priložili aj krátky životopis.