Sezónný vláčik už je opäť v prevádzke

Verzia pre tlačPoslať e-mailom
Sezónný vláčik už je opäť v prevádzke

V Dunajskej Strede bude až do konca augusta  počas pracovných dní v prevádzke turistický vláčik. V spolupráci s mestskou samosprávou SAD Dunajská Streda a. s. začala v pracovných dňoch opäť prevádzkovať bezplatný vláčik. Keďže aj mestské termálne kúpalisko otvorilo svoje brány, spoje už premávajú až ku kúpalisku, kde je aj konečná zastávka.  

Turistický vláčik je 56-miestny, premáva v pracovných dňoch, prejde mestom a jazda potrvá viac ako pol hodiny. Denne vypravia štyri spoje predpoludním a štyri poobede. Vláčik podľa cestovného poriadku odchádza zo sídliska Sever od bytového domu č. 198 a má v meste celkovo 16 zastávok. Pokračuje cez Športovú ulicu po ulici Istvána Gyurcsóa, popri cintoríne a Kauflande, po Galantskej ceste, má zastávku aj na ulici Jilemnického pri základnej škole a na Hlavnej ulici pri obytnom dome č. 54, nasleduje Tesco, potom centrum mesta, radnica, Mestské kultúrne stredisko, nemocnica, budova okresného súdu, Jesenského ulica, autobusová stanica a spoje v súčasnosti pokračujú už aj k termálnemu kúpalisku.

 Odchody zo sídliska Sever od obytného domu č. 198 sú nasledovné: 8:50, 10:50, 15:50 a 17:50 . Od termálneho kúpaliska sú odchody nasledovné: 9:35, 11:35, 16:35 a 18:35.

V prípade nepriaznivého počasia môže prevádzkovateľ upraviť prevádzku spojov. Informácie o prípadných zmenách poskytnú na čísle: 0910 / 494 949. Organizované skupiny nad 4 osoby sa neprepravujú.

Podrobný cestovný poriadok nájdete na https://www.sadds.sk/sk/turisticky-vlacik

Turistický vláčik je možné si objednať aj na súkromné účely, na vlastnú dopravu, napríklad na rodinné udalosti, prostredníctvom objednávky. Informácie: 0910 / 335 725. https://www.sadds.sk/sk/objednavkovy-formular. Cena hodinovej jazdy je 100 eur, vrátane DPH, každá začatá ďalšia hodina 60 eur. /pve/